V Nemocnici Šternberk v loňském roce přišlo na svět 1017 dětí

4.1.2018

Celkem 1017 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 510 chlapců a 507 děvčátek, z toho 4 páry dvojčat. První letošní miminko přišlo na svět hned 1. ledna 2018 ve 4:30 hodin, kdy se narodila holčička Valerie.

Ve srovnání s rokem 2016, kdy přišlo na svět 1024 dětí, se drží porodnost ve šternberské nemocnici na stejné úrovni. Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla přitom i v minulém roce ta tradiční, česká. Mezi holčičími jmény vítězila Eliška, Julie či Sofie, mezi jmény chlapců zase Jakub, Jan či Matyáš. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V roce 2017 se ve šternberské nemocnici narodily například i děti se jmény Arne, Dzihan, Deborah nebo Medea.

Prvním miminkem letošního roku se pak stala malá Valerie, která patřila světlo světa 1. ledna ve 4:30 hodin. Holčička vážila 3270 gramů a měřila 50 centimetrů. Mamince již pogratulovalo vedení nemocnice a předalo jí dárkový balíček pro miminko.

Porodnice Nemocnice Šternberk nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo či rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.  Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.