V porodnici šternberské nemocnice letos rodilo již tisíc maminek

1.12.2020

Jubilejní tisící maminku zapsali do porodní knihy v sobotu 28. listopadu zdravotníci porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Navzdory koronavirové epidemii se ve Šternberku rodí letos více než loni, porodníci tak přivítali jubilejní tisící rodičku již o měsíc dříve než v loňském roce.

Tisící maminka Renáta Faltová přijela do Šternberku rodit z Olomouce. Chlapeček Gabriel přišel na svět v sobotu 28. listopadu brzy nad ránem ve 2:12 hodin, vážil 3 360 gramů a měřil 50 centimetrů. Doma na něj už netrpělivě čeká téměř tříletý bráška a šťastný tatínek profesionální fotbalový záložník Sigmy Olomouc a reprezentant Šimon Falta, který kvůli pracovním povinnostem téměř nestihl porod.

„Když mi začaly kontrakce, hrál manžel zrovna zápas v Praze. O poločase jsem mu psala SMSku, že malý už je asi na cestě a budu se chystat do porodnice. Vlastní porod se rozjel okolo půlnoci a manžel stihl z Prahy dojet v noci jen tak tak, ale narození Gabriela stihnul,“ vzpomíná s úsměvem šťastná maminka Renáta, která ve šternberské porodnici rodila téměř před třemi lety i svého prvního syna.

Jubilejní mamince přišel pogratulovat primář gynekologicko-porodnického oddělení šternberské nemocnice MUDr. Marek Vaca s vrchní sestrou Radkou Sedláčkovou, kteří zároveň mladé rodině předali dárkový balíček s potřebami pro maminku i miminko.

Zatímco v počtu porodů šternberská porodnice zaznamenala jubilejní tisícovku, celkový počet narozených dětí je o něco vyšší - v letošním roce totiž šternberští porodníci již čtyřikrát pomáhali na svět dvojčátkům. „Velmi nás těší, že počet našich klientek roste. Jsme malá, rodinná porodnice s individuálním přístupem, která se snaží vyjít rodičkám ve všem vstříc,“ sdělil primář MUDr. Marek Vaca.