Gynekologická ambulance v Litovli zahájila svůj provoz

6.9.2017

Ambulance všeobecné gynekologie v Litovli, kterou nově zřídila Nemocnice Šternberk, v pátek zahájila svůj provoz Dnem otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout prostory nové ambulance, vyzkoušet produkty k ženské hygieně a péči o miminko, či využít možnosti konzultace s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk MUDr. Markem Vacou a MUDr. Janem Haraštou, který bude péči v nové ambulanci zajišťovat.

„Během pátečního odpoledne navštívilo naši novou ambulanci téměř pět desítek žen a dívek, z nichž poměrně velká část využila možnosti rovnou se zapsat ke vstupní prohlídce. Kromě přímé registrace do ambulance si návštěvnice mohly nechat také změřit krevní tlak či hodnotu tuku v těle,“ okomentoval páteční akci primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk MUDr. Marek Vaca s tím, že ženy se v rámci konzultací nejvíce zajímaly o prenatální gynekologickou péči.
Ostrý provoz pak nová ambulance spustila v pondělí.
„Aktuálně máme ordinační dobu každé pondělí od sedmi do patnácti hodin, avšak plánujeme rozšíření provozu i na další dny v týdnu v závislosti na počtu pacientek,“ uvedl MUDr. Jan Harašta z Nemocnice Šternberk, který bude v nové ambulanci ordinovat a dodal, že pacientky se stále mohou hlásit ke vstupním prohlídkám.
„Naše ambulance poskytuje komplexní gynekologickou péči pacientkám všech věkových kategorií, včetně předporodní a poporodní péče, takže stále se k nám může kdokoliv přihlásit,“ uzavřel MUDr. Jan Harašta z Nemocnice Šternberk.