Dětské tváře ve šternberské nemocnici rozzářil Mikuláš s družinou

4.12.2015

Malé pacienty dětského oddělení Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL, přišel v pátek 4. prosince potěšit i pobavit Mikuláš s družinou. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání pohádek, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků.

„Oslavy svátku svatého Mikuláše neodmyslitelně patří k předvánočnímu období, a děti se na ně těší podobně jako na Vánoce. Pokud tedy malí pacienti nemohou tento svátek oslavit mimo nemocnici, přichází náš Mikuláš s doprovodem přímo za nimi,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Šternberk Eva Kolářová s tím, že Mikulášskou návštěvu u nemocných dětí organizuje dětské oddělení pravidelně každý rok.

Rolí Mikuláše, anděla i čerta se tradičně ujali sami zaměstnanci dětského oddělení Nemocnice Šternberk, kteří postupně navštívili všech dvanáct aktuálně hospitalizovaných pacientů dětského oddělení. Na pokojích si s každým popovídali, vyprávěli pohádky, básničky a samozřejmě rozdávali balíčky se sladkostmi, ovocem a drobnými dárečky. „Atmosféra během mikulášské návštěvy byla letos opravdu skvělá, děti přišly na jiné myšlenky, výborně se bavily a některé nechtěly Mikuláše s družinou ani nechat odejít,“ dodává Kolářová.