Bacil Emil učil děti správné technice mytí rukou

13.11.2015

Zdravotničtí pracovníci Nemocnice Šternberk dne 4. 11. 2015 uspořádali oblíbenou preventivní akci zaměřenou na hygienu rukou v předškolním věku.

Navštívili MŠ Komenská ve Šternberku, kde pro 150 dětí předvedli pásmo, kdy děti naučnou a hravou formou učí správnému postupu mytí rukou již od útlého věku. Bacil Emil se svojí rodinkou nejen naučil děti básničku, ale ukázal i filmové ukázky, jak takoví bacilové působí a škodí. Děti měli možnost sami si vyzkoušet, jak ošetřit nemocného kamaráda Bertíka a za svoji odvahu a snahu byly odměněni sladkou odměnou, ale i balíčky s vitamíny. Preventivní akce je přínosem pro děti již v tak útlém věku, kdy si veškeré návyky zapamatovávají.