Konference na téma dekubity a rány

23.11.2015

Dne 19. 11. 2015 proběhla v Nemocnici Šternberk celoústavní konference na téma Dekubity a rány, která se konala v rámci akce STOP dekubitům. Nosnými tématy konference byla péče o dekubity, jejich prevence a ošetřování.

Účastníci byli seznámeni s novinkami v postupech ošetřování proleženin či s nabídkou nových polohovacích pomůcek od společnosti Vitapur. Přínosem byla i prezentace zaměřena na vakuový způsob léčby dekubitů, který v naší nemocnici zkouší chirurgicko-traumatologické oddělení, jeho výhody, pozitiva, ale i finanční náročnost. Zajímavé téma rozšířilo obzor v problematice ošetřování ran a dekubitů všem zúčastněných.