Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice Šternberk se ponořila do vánoční atmosféry

22.12.2015

Pacienti Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Prostory nemocnice již nyní zdobí vánoční dekorace, na chodbách se blýskají nazdobené stromečky a na všechny, kteří nebudou moci trávit svátky v kruhu rodiny, navíc čeká i tradiční večeře s rybou a salátem. Pacientů, kteří se o letošních Vánocích nedostanou domů, bude v Nemocnici Šternberk okolo 120, všichni z nich ale mohou v průběhu svátků využít neomezených návštěvních hodin kdykoliv během dne.

„Vánoční svátky jsou svátky kruhu rodiny, a byť se snažíme všem pacientům umožnit, aby byli na Štědrý den doma, někdy to zdravotní stav zkrátka nedovoluje. V rámci našich možností se jim pak alespoň snažíme zde v našich prostorách svátky připomenout, ať už dekoracemi, nebo třeba slavnostním menu,“ říká Mgr. Lenka Neumannová, hlavní sestra Nemocnice Šternberk s tím, že pacienty bez diety čeká na Štědrý den rybí filé a salát. Ve všechny sváteční dny navíc pacienti i zaměstnanci dostanou k jídlu bonus v podobě ovoce.

Kromě jídla a výzdoby navíc nemocnice myslela i na zábavný sváteční program, v jehož rámci měli pacienti léčebny dlouhodobě nemocných již v uplynulém týdnu možnost shlédnout předvánoční vystoupení žáků základní školy ve Šternberku. Školáci si připravili pásmo písniček, tanečků i koledování a dokonce i drobné dárečky pro dlouhodobě nemocné, kterými mile potěšili všechny přítomné.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: