Devět párů dvojčat přišlo na svět v loňském roce v Nemocnici Šternberk

5.1.2016

Celkem 957 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 501 chlapců, 456 děvčat a 9 párů dvojčat.

Na první miminko letošního roku si museli šternberští porodníci počkat až do podvečerních hodin. Až v 19.11 hodin se v pátek 1. ledna narodila malá Adriana, která vážila 3240 gramů a měřila 48 centimetrů.

Rekordním měsícem, co se porodnosti týče, byl v loňském roce říjen s celkem 114 porody. Nejméně maminek, celkem 65, rodilo naopak v březnu. Ačkoliv se mezi narozenými dětmi vyskytuje stále více exotických jmen, většina rodičů se stále přiklání k tradičním českým jménům. U chlapců tak jednoznačně vedl Vojtěch a Jakub, u děvčat Tereza a Eliška. „Někteří rodiče preferují netradiční exotická jména, a tak se u nás narodil například také malý Leon, Sean nebo Timon. Z holčiček pak Magali, Meda nebo Tricia,“ uvedla vrchní sestra gynekologicko-porodnické oddělení Jarmila Starostová.