V Nemocnici Šternberk proběhla preventivní akce "Zachraňte životy, mějte čisté ruce"

6.5.2016

Správnou hygienu rukou si v rámci celosvětové kampaně připomněli ve čtvrtek také návštěvníci Nemocnice Šternberk. V prostorech centrálního příjmu chirurgie a pavilonu interního oddělení si mohli zájemci vyzkoušet správnou techniku mytí rukou a pak si jejich čistotu ověřit pod UV lampou. Zároveň se návštěvníci nemocnice mohli poradit s odborníky na téma hygieny a s tím související prevence nákazy infekčními chorobami.

„V průběhu dne k nám zavítalo sto čtyřicet dva návštěvníků, z toho pětasedmdesát dospělých z laické veřejnosti a dvě děti. Zbylí účastníci preventivní akce byli zdravotničtí pracovníci,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Šternberk Mgr. Lenka Neumannová.