Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice Šternberk nově nabízí skupinové kurzy první pomoci i mimo prostory nemocnice

2.9.2016

Firmy, sdružení nebo i jakékoliv komunity zájemců o problematiku první pomoci mohou nově využít možnosti skupinových školení první pomoci dle individuální domluvy. Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, zavádí novinku v podobě školení i mimo prostory nemocnice. Zájemcům o absolvování kurzu tak odpadnou starosti s cestováním i pevně danými termíny kurzů.

„Znalosti první pomoci jsou v momentě nehody či náhlých zdravotních obtíží opravdu nedocenitelné, protože právě rychlá a správná pomoc v krizových situacích doslova zachraňuje životy. V Nemocnici Šternberk chceme dovednosti první pomoci naučit opravdu každého, kdo má zájem. Proto jsme se rozhodli zájemcům umožnit školení i mimo prostory našeho zařízení,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Šternberk Mgr. Lenka Neumannová s tím, že možnosti mohou využít jak firmy, tak i sdružení nebo jakákoliv skupina osob, která má k dispozici vlastní prostory.

Minimální počet účastníků pro skupinový kurz první pomoci je tři, maximální pak patnáct osob. Cena a délka trvání je přitom stejná, jako u kurzů realizovaných v prostorách nemocnice, tedy 300 korun za osobu za dvouhodinový kurz. „Termín a čas kurzu si dohodneme individuálně dle možností a potřeb obou stran,“ říká Lenka Neumannová.

Náplní kurzu je jak teorie, tak i praxe, která je zaměřena na základní laickou první pomoc. „Účastníci kurzu se naučí správnou techniku dýchání a nepřímé srdeční masáže, dozví se jak postupovat při úrazu elektrickým proudem, jak zajistit místo dopravní nehody, nebo jak postupovat při zlomeninách a masivním krvácení, což jsou nejběžnější život ohrožující stavy, u kterých právě rychlá první pomoc rozhoduje. Zároveň nebudou chybět informace o tom, jak postupovat v situaci, kdy objevíme někoho se zdravotními obtížemi, nebo informace o správných telefonních číslech na záchranné složky,“ vysvětluje Mgr. Lenka Neumannová a dodává, že znalosti první pomoci by měly být samozřejmostí pro každého z nás. Úraz či nehoda se totiž může stát komukoliv bez ohledu na prevenci a kdokoliv z nás s nimi také může přijít nečekaně do styku. Při masivním krvácení, zástavě srdce nebo poranění elektrickým proudem navíc mohou rozhodovat vteřiny.

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: