Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Šternberk získala moderní operační stůl

9.5.2017

Na novém moderním operačním stole jsou nyní operováni pacienti Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Moderní vybavení v hodnotě přesahující 2,5 miliónů korun bude využito na traumatologickém sále pro nejrůznější druhy operací.

Nový operační stůl nahradil starší typ, který byl v nemocnici využíván přes 15 let. „Nový stůl plní náročné požadavky současné medicíny.  Největší přínos znamená pro operované pacienty, ale také zjednodušuje práci lékařům a ostatnímu sálovému personálu. Větší pracovní komfort zajistí také anesteziologům,“ říká primář chirurgicko-traumatologického oddělení MUDr. Jan Smetka s tím, že na novém stole mohou operovat pacienta s váhou až do 350 kilogramů.

Příslušenství k operačnímu stolu umožňuje správné polohování pacienta. Pomocí dálkového ovládání je možné plynule měnit polohy pacienta nebo dokonce i jednotlivých částí jeho těla v průběhu operace dle potřeby operatéra. Operační stůl má také antidekubitní polstrováním s dynamickou pěnou, které je nezbytné při každé operaci. „Nový stůl navíc díky variabilitě umožní jednodušeji provádět i některé typy operací za použití perioperačního rentgenu. Stůl je také možné i dále upravovat na základě přání uživatelů. Extrémně dlouhý podélný posuv rentgenové nekontrastní operační desky nabízí skvělou přístupnost pro rentgenové posuvné C-rameno i pro operační tým,“ uvádí primář Smetka.

Moderní operační stůl bude využíván pro operace dospělých i dětských pacientů ze Šternberku a okolí. „V současné době má chirurgicko–traumatologické oddělení dva moderní operační stoly, přičemž každoročně se ve šternberské nemocnici provádíme více než 1800 operačních zákroků,“ uzavírá primář Smetka.

 

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: