Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice Šternberk pořídila druhou rehabilitační sestavu Redcord

26.5.2017

Rehabilitační oddělení Nemocnice Šternberk, která patří do skupiny AGEL, získala již druhou moderní rehabilitační sestavu Redcord. Vybavení za zhruba 150 tisíc korun využívají fyzioterapeuté při terapeutické metodě Neurac, která je vhodná zejména pro osoby s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, pro sportovce, ale také při jednostranném přetěžování pohybového aparátu.

Ačkoliv se celkový počet pacientů s pořízením druhého přístroje nemění, fyzioterapeut nyní může v rámci individuální terapie nabídnout cvičení pomocí systému Redcord dvojnásobnému počtu pacientů. „To znamená širší možnosti rehabilitace pro všechny pacienty a také fyzioterapeuty. Cvičení pomocí systému Redcord je jednoznačně efektivnější, pro pacienty příjemnější a pro fyzioterapeuty pohodlnější,“ uvádí vedoucí fyzioterapeutka šternberské nemocnice Bc. Zuzana Homolová.

 „Cílem cvičení pomocí sestavy je vyrovnat úroveň funkce mezi pravou a levou stranou těla. Díky cvičení dochází ke zvýšení kontroly vzájemné spolupráce nervového i svalového systému, funkční stability, omezení bolestivosti pohybu a zvýšení rozsahu pohybu. Dále dochází ke zmenšení únavy, zatuhlosti a diskomfortu,“ říká Bc. Zuzana Homolová s tím, že důvodem pořízení druhé sestavy Redcord byly dobré výsledky terapie prvním přístrojem.

Dosavadní zkušenosti pracovníků rehabilitačního oddělení šternberské nemocnice s metodou Neurac jsou přínosné. A to jak pro klienta, kterému umožňuje cvičit bezbolestně, v polohách a intenzitou jemu přijatelnou, tak i pro samotného terapeuta, který má díky závěsnému systému obě ruce volné a tím může lépe korigovat polohu klienta a správnost provedení cviků. „Klienty je metoda velice pozitivně vnímána a mnozí uvádí okamžitý efekt bezprostředně po cvičení,“ podotkla fyzioterapeutka. 

Jedno cvičení trvá zhruba 30 minut, přičemž počet cvičení, aby se stav výrazně zlepšil, určuje lékař podle stavu pacienta. Pomocí posuvného závěsného zařízení a systému pevných či elastických lan je umožněno docílit odlehčení končetin nebo dávkovat zátěž na míru každému pacientovi. „Způsobem zavěšení klienta v sestavě a volbou popruhů cíleně ovlivňujeme úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. Pomocí popruhů se dá dosáhnout úplného odlehčení těla a nalézt relaxační či úlevovou pozici u bolestivých stavů,“ doplňuje Bc. Zuzana Homolová a dodává, že dobrá cvičební jednotka s tímto přístrojem může urychlit uzdravení a zabránit zranění z opakovaných vadných pohybových stereotypů.

Pokud chce pacient cvičit pomocí přístroje, objedná se k rehabilitačnímu lékaři šternberské nemocnice a ten určí vhodný postup. Cvičení pomocí sestavy Redcord zcela hradí zdravotní pojišťovny.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: