Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Během letních měsíců dojde v Nemocnici Šternberk k výměně oken, výtahů i opravě střechy

27.6.2017

Rozsáhlé stavební práce, které budou trvat až do podzimu, byly v těchto dnech zahájeny v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. V budově interního a gynekologického oddělení se mohou pacienti těšit na nové výtahy. K výměně oken a rekonstrukci střech pak dojde v budově interního oddělení, hemodialýzy a stravovacího provozu.

Opravy finančně pokryje Olomoucký kraj, jenž je majitelem budov. „Současná budova interny, pokoje pacientů i další prostory již neodpovídají standardům dnešní doby. Je proto potřebná postupná rekonstrukce budovy, která povede ke zvýšení komfortu pro pacienty a ošetřující personál do doby, než bude realizována plánovaná výstavba nového pavilonu interně-neurologického oddělení,“ uvádí předsedkyně představenstva společnosti Středomoravská nemocniční, která šternberskou nemocnici provozuje, MUDr. Marie Marsová, MBA.

Stavební akce zasáhnou do provozu nemocnice. „Interna bude dočasně po dobu rekonstrukce přemístěna do části chirurgického pavilonu a gynekologického operačního oddělení. I přes tyto drobné provozní změny věříme, že nedojde k výraznějšímu omezení v poskytování zdravotní péče. Přesto bych chtěl naše pacienty i spolupracující lékaře požádat o pochopení a trpělivost,“ doplnila Marsová.

Realizační přípravy stavby nového interního pavilonu byly zahájeny již v roce 2016, kdy Středomoravská nemocniční začala ve spolupráci s Olomouckým krajem připravovat projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí. „Projektovou dokumentaci již schválily orgány státní správy a byla předána Olomouckému kraji. Jsme velmi rádi, že stávající Rada Olomouckého kraje tento záměr podporuje a věříme, že se naši pacienti a zaměstnanci dočkají nové budovy co nejdříve,“ sdělila MUDr. Marie Marsová, MBA. 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: