Děti zaměstnanců nemocnice Šternberk na dětském táboře

1.8.2017

V předposledním červencovém týdnu se děti zaměstnanců nemocnice Šternberk zúčastnily příměstského tábora, který pro ně uspořádala společnost Středomoravská nemocniční. Hlavním stanovištěm dětí se na celý týden stal areál základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se účastníci tábora každé ráno scházeli. Děti byly rozděleny do několika týmů, z nichž každý měl své zaměření. Jeden tým se tak soustředil na tanec, další na míčové hry či výtvarnou výchovu. Jeden z týmů pak nabízel všeobecné hry a soutěže bez konkrétního zaměření. Organizátoři připravili pestrý program každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

„Ráno jsme začali společným táborovým tanečkem. Pestrý program byl proložen chutnými svačinkami a společným obědem. Naše skupina,(NEMOCNICE – PŘÍŠERKY) byla nejpočetnější. Byla to výhoda, protože jsme se mohli rozdělit do týmů, a jako týmy soutěžit,“ uvedla účastnice dětského tábora Karolína Neumannová s tím, že celý týden týmy bojovaly proti sobě. „Naše týmy se jmenovaly: Bažiňáci, Bodygardi, Medúzáci a Charlíci .  V pondělí jsme hráli hry, abychom se seznámili. V úterý jsme se vydali do Horky nad Moravou, konkrétně do Sluňákova (centrum ekologických aktivit). Ve středu jsme pak v okolních lesích hledali poklad. Cestou jsme prošli kolem Zelené budky a skoro jsme došli až na Prabábu. Ve čtvrtek jsme byli na hradě, kde na nás čekala prohlídka komnat v kostýmech. Viděli jsme i nově otevřenou hradní kuchyň,“ popsala Karolína Neumannová a dodala, že v pátek program vyvrcholil olympiádou. „Bojovali jsme o body pro tým. V týdnu jsme si stihli vyrobit náramky, sklíčka, květináčky, tácky, atd. V pátek bylo též vyhlášení výsledků. První byla skupina Bodygardi, druzí- Charlíci, třetí- Bažiňáci a čtvrté místo získali Medúzáci. Na konci tábora taneční skupina tancovala před rodiči a poté jsme rodičům předvedli náš táborový taneček,“ zavzpomínala Karolína Neumannová.
Každý účastník tábora si kromě spousty zážitků odnášel také upomínkový list na památku. „Všichni jsme si to velmi užili, tábor si moc pochvalujeme a těšíme se opět na příští rok.
               A nakonec bych ráda poděkovala všem organizátorům, kteří nám připravili nezapomenutelné zážitky a možnost navázat nová kamarádství. Jmenovitě tedy: Honzovi Gottwaldovi, Petě Gottwaldové, Elišce Spurné, Páje Spurné, Naty Zemánkové, Jirkovi Šestákovi a Kátě Ondráčkové,“ uzavřela spokojená účastnice tábora Karolína Neumannová.