Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice Šternberk zve na osvětu k prevenci vzniku dekubitů

4.12.2017

Dekubity neboli proleženiny si obvykle spojujeme jen s těžce nemocnými imobilními lidmi. Pravdou ale je, že dekubity trápí skoro čtvrtinu pacientů. U drtivé většiny z nich by přitom ke vzniku proleženin vůbec dojít nemuselo, pokud by byla zavedena správná preventivní opatření. Právě na prevenci, ale i léčbu proleženin se proto zaměří osvětová preventivní akce Stop dekubitům v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zváni na akci přitom nejsou odborníci, ale zájemci z řad široké veřejnosti, kteří se o problematiku dekubitů zajímají. Akce proběhne v jídelně Nemocnice Šternberk ve čtvrtek 7. prosince od 8 do 11 hodin a vstup na ni je pro všechny zájemce zdarma.

„Proleženiny nejsou zdaleka jen problémem pacientů na lůžkových odděleních nemocnic. Řada lidí dnes pečuje o své špatně mobilní či přímo nemobilní blízké v domácím prostředí a proleženiny jsou pro ně ožehavým tématem,“ vysvětluje Mgr. Andrea Vacová, hlavní sestra Nemocnice Šternberk s tím, že cílem akce je informovat zájemce o nových možnostech prevence i léčby dekubitů, které nejen že způsobují pacientům značné bolesti, ale mohou je i ohrozit na životě.

Osvětová akce zahrne prezentaci nejnovějších polohovacích pomůcek a možností polohování těžce mobilních osob, prezentaci produktů k preventivnímu krytí i produktů k hojení již vzniklých ran a také ukázky výživových doplňků. „Na akci představí své produkty celé spektrum odborných firem a samozřejmě nebudou chybět ani praktické ukázky a rady zdravotníků, kteří se s dekubity denně setkávají ve své praxi. Zájemci pak samozřejmě dostanou i prostor pro otázky k diskuzi,“ zve Vacová s tím, že na akci se není potřeba nijak předem objednávat. Stačí přijít přímo ve čtvrtek 7. prosince mezi 8. a 11. hodinou k jídelně Nemocnice Šternberk. Vstup na akci je zdarma.

 

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: