Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice Šternberk již potřetí obhájila akreditaci

30.1.2018

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na sklonku minulého roku prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2020.

Získání akreditace je důležitým ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že je nemocnice prověřená a splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovaného personálu, přes moderní medicinské postupy a vyšetření, až třeba po úklid. Akreditace je přitom pro každou nemocnici dobrovolná.

 „Posuzování komise je vždy opravdu důkladné. Auditoři u nás celé dva dny prováděli důkladnou kontrolu všech procesů, a to včetně nezdravotnických úseků jako je hospodářsko-technický nebo stravovací úsek. Zajímala je třeba i naše kuchyně, systém úklidu nebo nakládání s odpady. Především se ale soustředili na úroveň poskytované péče, na vybavení, dokumentaci, hygienu, zavedenou standardizaci, sledování a vyhodnocování všech procesů poskytované zdravotní péče, nebo také na zvyšování odborné úrovně péče,“ popisuje průběh auditu Bc. Hana Knopová, manažer kvality Nemocnice Šternberk, s tím, že nyní má nemocnice udělenu akreditaci až do roku 2020.

Vůbec první akreditaci získala Nemocnice Šternberk již v roce 2008. První obhajobu pak nemocnice úspěšně zvládla v roce 2011, další v roce 2014 a třetí nyní, na konci loňského roku. Pro pacienty na každém z více než desítky oddělení to znamená dlouhodobě a záruku vysokého standardu, a to napříč celým provozem - od řízení kvality a lidských zdrojů, přes péči o pacienty, až po zajištění bezpečného prostředí pro pacienty i zaměstnance.

„Audit je pro každé zařízení vždy náročný proces. O to více si ale ceníme toho, že jsme v něm uspěli. Akreditace potvrzuje kvalitu naší práce a věřím, že je objektivním ukazatelem pro každého pacienta, který se na nás s důvěrou může obrátit,“ uzavírá Bc. Hana Knopová.

 

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: