Rušný Silvestr v Nemocnici Šternberk

3.1.2020

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Na akutní chirurgicko-traumatologické ambulanci ošetřili 43 pacientů, dalších 47 na ambulanci interní a dětské.

„Akutní chirurgicko-traumatologickou ambulanci vyhledalo během celého Silvestra a noci celkem 43 pacientů. Ze závažnějších případů se jednalo například o zlomeniny, tržné rány, pohmožděniny, opaření, ale i pokousání kočkou,“ sdělila hlavní sestra Nemocnice Šternberk Mgr. Andrea Vacová s tím, že na lékaře interních oborů se obrátilo dalších 27 pacientů.

Dětští lékaři ošetřili celkem 20 dětí, přičemž v jednom případě šlo o děvčátko s popáleninou od prskavky. Rušno bylo také na porodním oddělení, kde zdravotníci pomohli na svět 4 dětem.

„Na lůžkových odděleních strávilo v naší nemocnici Silvestra celkem 138 hospitalizovaných pacientů,“ doplnila hlavní sestra.