Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Měsíc lásky přináší v porodnici Nemocnice Šternberk babyboom

13.5.2020

Babyboom od počátku roku zažívá Nemocnice Šternberk, která je součástí skupiny AGEL. Zatímco loni zde v první polovině května přišlo na svět 29 dětí, letos už je v tomto symbolickém měsíci lásky číslo dvojnásobné. Na konci roku tak tým gynekologicko-porodnického oddělení s radostí očekává, že počet narozených dětí daleko předčí loňských 1008 novorozenců.

„Porodnost je od začátku letošního roku vyšší než v roce 2019, což je v současné době pandemie úspěch. Čtvrtý květnový den se v naší porodnici narodilo dokonce rekordních 11 dětí, 7 chlapečků a 4 holčičky,“ těší se vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Radka Sedláčková a přidává poděkování veškerému personálu porodnice za zvládnutí nelehkého období, které epidemie koronaviru přinesla.            

Loni se chodbami šternberské porodnice za první čtyři měsíce rozkřičelo na 350 dětí, letos zde s radostí přivítali o 19 dětí více. „A rodí se nám i docela velké děti s váhami 4920 g, 4740 g či 4580 g, a to vše spontánně,“ doplňuje vrchní sestra. Kromě oblíbených Elišek, Emiček, Laur, Jakubů, Janů a Tomášů si ze šternberské porodnice miminka odnášejí také neobvyklá jména jako Violeta, Inna, Alma, Elisabeth, Mia, Tea nebo u chlapečků Merchas, Christian, Mateo, Kvido, Egon či Barnabáš.

„Jsme rádi, že i letošní květen je stran porodnosti nadprůměrný. Důležitější je pro nás však to, že nás vyhledává stále více rodiček i mimo spádový region, protože jdou za doporučením spokojených maminek,“ konstatuje MUDr. Marek Vaca, MBA, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk. Tým gynekologicko-porodnického oddělení tak již napjatě vyčkává, jestli květen pokoří také nejplodnější měsíc loňského roku – srpen, kdy se narodilo celkem 100 dětí. 

Novopečené maminky si zde nejvíce cení péče na míru. „Jsme malá, rodinná porodnice s individuálním přístupem, která se snaží vyjít rodičkám ve všem vstříc. Nabízíme maminkám po porodu příjemné a klidné prostředí, například v podobě deseti jednolůžkových pokojů, z nichž je šest s nadstandardním vybavením,“ popisuje MUDr. Marek Vaca s tím, že porodnice šternberské nemocnice je rovněž vyhlášená svou odborností. „Náš tým je dlouhodobě stabilní, máme erudované porodní asistentky i gynekology, kteří se mohou pochlubit výbornými výsledky, například nízkou perinatální úmrtností, proto k nám přijíždí rodičky z celého kraje i mimo něj, “ doplňuje MUDr. Vaca.

Nemocnice Šternberk nabízí nastávajícím maminkám řadu služeb. Využít mohou 3D a 4D ultrazvuk, plavání a cvičení pro těhotné, tejpování v těhotenství, poradnu pro porodní plány i online poradnu na webu nemocnice. Jedinečný zážitek, jakým porod je, zde mohou maminky samozřejmě sdílet s tatínkem dítěte. K povzbuzení mysli i těla a pro příznivý vliv na průběh porodu nabízí porodnice také aromaterapii, muzikoterapii, tlumení porodní bolesti. Porodnice rovněž podporuje bonding, který utváří vztah mezi maminkou a miminkem a pomáhá nastartovat tvorbu mateřského mléka. Při problémech s kojením pak pomůže laktační poradkyně. Nechybí ani baby masáže či handling pro miminka a mnoho dalšího.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: