Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice AGEL Šternberk zrekonstruovala Domov sester

28.12.2020

Nemocnice AGEL Šternberk se může nyní pochlubit zrekonstruovaným Domovem sester. Budova je součástí nemocničního areálu a má 24 bytů. Investice do modernizace objektu, který patří Olomouckému kraji, si vyžádala 15 milionů korun.  

„Během půl roku jsme zateplili celý objekt včetně výměny oken. Opravy a zateplení se dočkala i střešní konstrukce, bylo vyměněno zábradlí na balkonech. Součástí rekonstrukce byla i oprava přilehlých chodníků, byly vyměněny prosklené stěny na schodištích a všechny byty dostaly nové požární dveře,“ uvedl Ing. Pavel Špunar, hlavní správce společnosti AGEL Středomoravská nemocniční, pod kterou Nemocnice AGEL Šternberk patří. Podle správce se v budoucnu také počítá s kompletní rekonstrukcí interiérů.

Domov sester se nachází v areálu šternberské nemocnice a jeho celková kapacita čítá 24 bytů s dvou a čtyřlůžkovými buňkami, které lze využívat i jako oddělené pokoje. Spíše než absolventský diplom, profesní zaměření nebo věk zaměstnance, je pro ubytované rozhodující vzdálenost, ze které pochází. „Pro zaměstnance, kteří nejsou přímo ze Šternberka a přilehlého okolí, je určitě pohodlnější mít možnost bydlet v blízkosti pracoviště než stále dojíždět,“ říká hlavní sestra nemocnice Mgr. Andrea Vacová.

V současné době je v Domově sester pouze několik volných bytů. Možnost ubytování je také jedním z benefitů, které nemocnice nabízí. V době koronavirové epidemie jsou volné ubytovací kapacity využívány i pro dobrovolníky z řad studentů zdravotnických škol a lékařské fakulty, kteří do nemocnice v této náročné době chodí pomáhat.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: