V roce 2020 přivítala Nemocnice AGEL Šternberk na světě celkem 1093 dětí

7.1.2021

V loňském roce v Nemocnici AGEL Šternberk odrodilo celkem 1089 maminek. Na svět přivedly celkem 1093 dětí, to je o 85 miminek více než v roce 2019. Mezi miminky byly v roce 2020 čtyři páry dvojčátek. V hojném počtu u porodu asistovali i tatínci, kterých bylo u příchodu na svět svého potomka celkem 798.

Nejplodnějším měsícem se ve šternberské nemocnici stal v loňském roce květen, kdy se narodilo celkem 111 miminek. Naopak v únoru zaznamenali porodníci nejmenší porodnost, kdy na svět přišlo 69 dětí. Převahu v loňském roce měly holčičky, celkem jich přišlo na svět 557. Chlapečků se narodilo o něco méně, a to 536. Nejstarší mamince bylo 44 let.

Rodiče pro své ratolesti hojně volili celkem tradiční česká jména. „Oblíbená holčičí jména byly Eliška, Anna, Ema, Julie, Barbora nebo Amálka. U chlapců vládla jména jako Jakub, Jan, Matyáš, Dominik či Filip. Nouze nebyla ani o neobvyklá až originální jména,“ uvedla vrchní sestra gynekologicko porodnického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk Radka Sedláčková. Zdravotníci šternberské porodnice zaznamenali chlapecká jména jako Barnabáš, Egon, Erza, Kornélius nebo Merchaz. Mezi děvčaty se objevila jména jako Andělka, Meda, Tara, Arwen, Niké nebo Alma.

Na svého prvního letošní novorozence si musela šternberská porodnice počkat až do odpoledních hodin Nového roku. Holčička Julie se narodila 1. ledna 2021 ve 13:17 hodin, maminka přijela do šternberské porodnice ze Štěpánova.