Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Pacienti v Nemocnici AGEL Šternberk jsou léčeni a rehabilitováni na nových moderních lůžkách

18.7.2022

Pohodlnější, moderní a nadstandardně vybavená lůžka za více než 13 milionů korun slouží nově pacientům v Nemocnici AGEL Šternberk. Obnovy lůžkového fondu se dočkalo interní oddělení, ARO, chirurgie i traumatologie a mezi téměř osmi desítkami nových lůžek nechybí ani lůžko bariatrické, které je určené morbidně obézním pacientům. Moderní nábytek přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let

Více než sedmi desítkami nových lůžek pokračuje další modernizace lůžkového fondu šternberské nemocnice. Jde konkrétně o 17 kusů resuscitačních lůžek Multicare, která jsou určena pro ARO a interní oddělení, 59 kusů lůžek Eleganza určených pro interní, chirurgické a traumatologické oddělení, a také jedno bariatrické lůžko typu Titan pro interní oddělení.

Veškerá nová lůžka jsou vybavena řadou moderních prvků zajišťujících lepší komfort pro pacienty i zdravotnický personál. Příkladem je třeba boční náklon, integrované váhy, nebo i bezpečnostní monitorovací systém.

„Výhody lůžek nejvíce poznáme při manipulaci s pacientem, která je v tomto případě šetrná a snazší. Boční náklon s plynulým pohybem sloupů pomáhá otáčet pacienta zlehka a s menším fyzickým úsilím. Zdravotníci tak mohou provádět rutinní ošetřovatelské úkony ergonomicky a snadno, čímž se zlepšuje i prevence dekubitů, protože pravidelné polohování pacienta je maximálně jednoduché,“ říká MUDr. Lada Janušová, primářka hemodialyzačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk.

Dalšími zajímavými funkcemi lůžek je pak například funkce sledování pohybové aktivity pacienta na lůžku v rámci předcházení pádům, funkce automatického nastavení zádového dílu do polohy usnadňující dýchání nebo automatická brzda lůžka. Sofistikované bezpečnostní funkce jsou navíc pod nepřetržitou kontrolou monitorovacího systému BedMonitor.

Bariatrické lůžko pak ocení zejména pacienti s enormní nadváhou. Toto lůžko je totiž konstruováno pro pacienty s váhou až 500 kilogramů, které nejen spolehlivě unese, ale také přesně zváží, což v minulosti nebylo možné.

„Lůžko má robustní a odolný ocelový rám a je vybaveno nadstandardními funkcemi, které umožňují komfortní péči o bariatrické pacienty. Je plně elektrické, je vybaveno vážicím systémem i speciální aktivní antidekubitní matrací. Kromě standardního polohování lůžko disponuje automatickou laterální terapií, funkcí „kardiackého křesla“ či autokontury, a také přímou vystupovací polohou z lůžka. Při péči o bariatrické pacienty je toto lůžko pro zdravotníky opravdu obrovským pomocníkem,“ uzavírá MUDr. Janušová.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: