Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Nemocnice AGEL Šternberk stěhuje interní oddělení do nového pavilonu

29.8.2022

Nový moderní pavilon interních oborů v Nemocnici AGEL Šternberk konečně přivítá první pacienty. Prostory, které se budovaly z finančních prostředků Olomouckého kraje více než 30 měsíců, a byly slavnostně dokončeny letos v červnu, nyní zaplní veškeré potřebné přístroje, vybavení, a samozřejmě také pacienti a personál. Jako první budou moci nové prostory vyzkoušet pacienti lůžkového oddělení, a to ještě během prázdnin. Ambulantní pacienti pak na novou adresu zavítají v první polovině září.

„Ještě teď na konci prázdnin začneme nejprve přesunem veškerých pomůcek, přístrojů a léků z lůžkového oddělení. V úterý 30. srpna chceme přestěhovat a připravit veškeré tyto prostředky na nové budově tak, aby ve středu 31. srpna ráno mohli být přesunuti aktuálně hospitalizovaní pacienti. Se stěhováním pacientů i mobiliáře nám budou pomáhat členové Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje,“ prozrazuje Ing. Katarína Bučková, MBA, ředitelka Nemocnice AGEL Šternberk, s tím, že přesun se bude týkat drtivé většiny vybavení i přístrojů nejen z oddělení, ale také z celé jednotky intenzivní péče a akutní ambulance. „Samozřejmě vše organizujeme tak, aby měl po celou dobu každý z pacientů k dispozici veškeré potřebné vybavení, pomůcky i léky. Péče o lůžkové pacienty nebude v žádném případě omezena ani ohrožena,“ ujišťuje Mgr. Andrea Vacová, hlavní sestra Nemocnice AGEL Šternberk.

Už poslední prázdninový den tak bude v nových moderních prostorách probíhat léčba pacientů na lůžkovém oddělení i JIP a přicházet na novou adresu budou i pacienti akutní ambulance. Standardní lůžková oddělení najdou příchozí ve druhém a třetím podlaží nové budovy, JIP ve čtvrtém podlaží a akutní ambulanci v prvním podlaží. Jako další pak bude v přízemí nového interního pavilonu k dispozici od 6. září chronická interní ambulance, od 12. září veškeré kardiologické a zátěžové ambulance a nejpozději od 19. září gastroenterologická ambulance.

„Během těchto dní budeme pacienty i návštěvníky samozřejmě intenzivně informovat o změnách pomocí cedulek a vývěsných tabulí tak, aby se co nejrychleji zorientovali a našli svou cílovou ambulanci či oddělení,“ dodává Ing. Bučková.

„V průběhu výstavby pavilonu jsme občas z řad odborné i laické veřejnosti zaznamenali pochybnosti, jestli se při současném nedostatku lékařů a sester podaří nový provoz personálně zajistit. Jsem velmi rád, že se ve spolupráci Olomouckého kraje a silného partnera-společnosti AGEL tyto pochybnosti podařilo rozptýlit. Plný provoz nového pavilonu interny bude nezpochybnitelným přínosem ke zvýšení kvality zdravotní péče v našem regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro zdravotnictví Mgr. Dalibor Horák.

Výstavba nového interního pavilonu Nemocnice AGEL Šternberk probíhala od samotných základů, díky čemuž mohla vzniknout budova odpovídající veškerým požadavkům jak pro moderní léčbu, tak i komfort pacientů. Ti mají nově k dispozici moderní ambulantní prostory, pokoje hotelového typu s  klimatizací, vlastním sociálním zázemím i designovým interiérem, ale i přístrojové novinky. Budova splňuje provozní, prostorové a hygienické požadavky na péči o pacienty 21. století a zároveň má charakter pasivní nízkoenergetické stavby, díky čemuž bude energeticky téměř soběstačná.

„Osobně bych upřímně chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na realizaci projektu výstavby interního pavilonu. Věřím, že nové prostory nabídnou jak příjemné pracovní prostředí kolegům z řad zaměstnanců, tak i optimální podmínky pro uzdravování našim pacientům,“ uzavírá ředitelka Bučková.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: