Dětští pacienti Nemocnice AGEL Šternberk o Vánoce nepřijdou

20.12.2022

Ať už doma, nebo za zdmi nemocničních pokojů, děti se na Vánoce už teď nesmírně těší. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný program i uvolněný režim.

„Zejména na Štědrý den se snažíme všem dětem umožnit propuštění domů, byť jen dočasně. Pokud to ale zdravotní stav opravdu nedovoluje, nezbývá než přinést co nejvíce vánoční atmosféry tady k nám na oddělení - ať už je to výzdoba, cukroví, vánoční tvoření, pohádky, dárečky, nebo i přítomnost blízkých,“ říká MUDr. Štěpán Malec, primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk, s tím, že na zdejším oddělení tráví Štědrý den každoročně okolo pěti až deseti dětí.

Vánoční atmosféra je ale i na nemocničním oddělení cítit na každém kroku. V rámci adventního programu totiž děti na dětském oddělení navštívil Mikuláš s nadílkou a nechybělo tvoření vánočních dekorací.
Na Štědrý den pak budou mít děti na oddělení připravené cukroví, koledy, dárkové balíčky a samozřejmě i stromeček. K večeři děti dostanou tradiční rybu a bramborový salát nebo kaši. V tento den navíc platí i mimořádné návštěvní hodiny, kdy rodiče mohou strávit s dětmi celý den a třeba si i oslavit Vánoce sami na pokoji, v rodinném kruhu a soukromí.

„To nejdůležitější na Vánocích nejsou dárky, ale právě ten společně strávený čas. I když děti samozřejmě dárky milují, nic jim nevynahradí přítomnost blízkých. Proto se snažíme všem rodinám vyjít vstříc a umožnit našim malým pacientům prožít Vánoce co nejpříjemněji, s blízkými, i když v omezených podmínkách nemocnice,“ uzavírá primář.