Anička je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk a zároveň v České republice

2.1.2023

1. miminko roku 2023 v České republice přišlo na svět právě v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk, kde se narodila 1. ledna v 0:08 hodin dívenka Anička mamince z Jívové na Olomoucku.

Anička po narození vážila 2 700 gramů a 45 centimetrů. Na malou slečnu se doma v Jívové na Olomoucku už těší dvouletý bratříček.

„Kdyby měly takový porod všechny ženy, tak by chtěly rodit pořád. Šlo to jako po másle. Hlavně, že jsme obě zdravé a v pořádku. Byla jsem velmi spokojená s veškerým personálem, s jeho ochotou a péčí,” těší dnes již dvojnásobnou maminku Janu Šlíškovou.

K premiérovému porodu letošního roku se vyjádřil také MUDr. Tomáš Látal, primář gynekologicko–porodnického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk: „Porod proběhl bez komplikací a zcela přirozeným způsobem. Maminka i dítě jsou v pořádku na oddělení novorozeneckém,” informuje.