Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

O nemocnici

Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

13.4.2023

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota v této prestižní soutěži, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, ocenila v kategorii staveb občanské vybavenosti nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice.

Pětipodlažní budova vznikla v areálu nemocnice, na místě bývalé budovy ředitelství. Moderní stavba splňuje provozní, prostorové a hygienické požadavky na péči o pacienty 21. století a zároveň má charakter pasivní nízkoenergetické stavby, díky čemuž je energeticky téměř soběstačná. „Jsme velmi hrdí, že nový pavilon nemocnice získal titul Stavba roku. Při plánování jeho výstavby se kladl důraz na každý detail a velmi si vážíme toho, že toto nyní ocenili i odborníci. Získané ocenění je nepochybně potvrzením vynikajícího architektonického a stavebního řešení, které přináší moderní a efektivní zdravotnickou péči našim pacientům," říká Ing. Katarína Bučková, MBA, ředitelka Nemocnice AGEL Šternberk.

Oceněná budova slouží především pacientům a zaměstnancům interního oddělení. V suterénu budovy se nachází technické zázemí a šatny zaměstnanců, v dalších čtyřech podlažích jsou pak k dispozici moderní prostory pro ambulantní i lůžkovou část interního oddělení. Pacienty oceňované jsou přitom zejména pokoje lůžkového oddělení, které jsou oproti minulosti prostornější, moderně vybavené, disponují vlastními koupelnami i klimatizací. „Celá budova do posledního koutku je nová, moderní a krásná, což denně oceňují jak zaměstnanci, tak pacienti - a nově i odborníci v oblasti staveb, kterým ze srdce děkujeme za udělené ocenění,“ dodává ředitelka.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: