Celkem 1118 dětí přišlo v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

9.1.2023

Šternberk jako místo svého narození bude mít navždy ve svých dokladech zapsáno celkem 1118 dětí, které se v loňském roce narodily v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 532 děvčat a 586 chlapců. Tři maminky přivedly vloni na svět dvojčata.

Nejplodnějším obdobím byl v roce 2022 měsíc červen, kdy šternberští zdravotníci pomohli přivést na svět 126 dětí. Naopak nejméně rušno bylo v listopadu, kdy se zde narodilo 76 miminek. Novorozenec s největší porodní hmotností vážil 4 720 gramů.

Rodiče pro své ratolesti vybírají spíše tradiční jména, což potvrzují také loňské statistiky ze šternberské porodnice. Mezi nejčastější jména zde patřila v roce 2022 tato:

1. Eliška                                                               1. Jakub

2. Natálie                                                              2. Tobiáš

3. Sofie                                                                 3. Matyáš

4. Amálie, Anna, Ema (shodná četnost)               4. Matěj

5. Mia                                                                   5. David

Zdravotníci však pomáhali na svět také dětem s méně tradičním jménem, například malé Auroře, Hayley, Kyře, Larise, Mercedes, Polině či Tulii. Mezi méně zvyklá jména u hochů patřil například Amir, Atila, Atrey, Bivoj, Enzo, Evan, Jonas či Noe.

Šternberská porodnice je vyhledávaná nejen maminkami z Olomouckého kraje, ale jezdí zde i ženy ze vzdálenějších regionů. V loňském roce tak měli šternberští porodníci v péči také například maminku z Mladé Boleslavi či ze Slovenska.