Nemocnice AGEL Šternberk zavádí nový parkovací systém. Ve zkušebním provozu pojede od 18. září 2023

14.9.2023

Šternberk, 13. září 2023: Zná to každý pacient, který se potřebuje dopravit na vyšetření autem – často je třeba vyrazit s větším předstihem právě proto, že není úplně snadné v areálu nemocnice zaparkovat. To se v Nemocnici AGEL Šternberk brzy změní. Nový parkovací systém je zapotřebí především pro hladký průjezd areálu záchranným složkám. Investorem vjezdového systému je Olomoucký kraj.

Nemocnicí AGEL Šternberk denně projede přes 180 automobilů. Do nynějška zaparkoval ten, kdo našel místo a auta stála v řadě případů i tam, kde je třeba zajistit volný průjezd třeba hasičům. Lepší organizaci parkování zavádí ve šternberské nemocnici od 18. 9. 2023.

„K dispozici v areálu Nemocnice AGEL Šternberk bude celkem 230 parkovacích míst,“ říká Ing. Katarína Bučková, MBA - místopředsedkyně představenstva AGEL Středomoravské nemocniční a.s. „Pro pacienty bude nový systém přehlednější, komfortnější a věříme, že i organizovanější. Na orientačních plánech bude k dispozici informace o plochách vyhrazených pro parkování. Počítáme i s místy pro auta invalidů nebo pro auta s dětmi,“ dodává Ing. Bučková.

Parkování v Nemocnici AGEL Šternberk bude zdarma o víkendu, odpoledne a v noci pouze pro personál, pro návštěvníky bude vjezd zpoplatněn po celý týden, vždy po uplynutí 1 hodiny, do které je parkování zdarma. Platit parkování bude možné kreditní kartou i v hotovosti. Peníze vybrané za parkování se vedení nemocnice chystá vrátit zpět do kvality péče a komfortu pacientů. „Podle vybrané částky rozhodneme, kam peníze poputují. Umíme si představit, že by bylo vhodné je investovat třeba do obnovy parkového mobiliáře – laviček v nemocničním areálu či do dalšího vybavení interiérů,“ uzavírá Ing. Katarína Bučková, MBA - místopředsedkyně představenstva AGEL Středomoravské nemocniční a.s.