Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Operační sály a centrální sterilizace

Charakteristika oddělení COS:

Zdravotnický personál:

  • 12 instrumentářek
  • 3 všeobecní sáloví sanitáři

O oddělení

COS

Nemocnice AGEL Šternberk má zavedeny centrální operační sály, které zajištují operativu pro chirurgické, traumatologické, gynekologické a ortopedické oddělení. 

Provoz zde zajištuje nepřetržitě 12 instrumentářek a 3 všeobecní sáloví sanitáři. Vybavení operačních sálů a operace prováděné na našich operačních sálech jsou specifikovány na www stránkách daného oddělení, které jsou pravidelně aktualizovány.

Provádí se zde operace chirurgické, traumatologické, urologické, ortopedické, malé ORL (ušní, krční, nosní) výkony, gynekologické. Externě u nás operuje plastický chirurg. Rekonstrukce operačních sálů byla provedena v roce 2004.

CS

Centrální sterilizace je pracoviště zabývající se předsterilizační přípravou,setováním,sterilizací a distribucí sterilního materiálu.

Pracuje zde 1 instrumentářka-úseková sestra,1 instrumentářka z operačních  sálů a 2 všeobecné sanitářky, které mají zavedený postupný nástup na pracoviště,odpolední směnu zde zajištuje instrumentářka z operačních sálů.V nočních hodinách a o víkendech  dle potřeby opět zajištuje práci na centrální sterilizaci službu mající instrumentářka.

Centrální sterilizace se nachází ve druhém patře chirurgického pavilonu. Tato centrální sterilizace je v provozu od roku 2003, kdy byla nově vystavěna, současně s rekonstrukcí celé budovy a operačních sálů. Jde o malou moderně vybavenou centrální sterilizaci. Vybavení centrální sterilizace odpovídá požadavkům Vyhlášky 306/2012 Sb. - O provozu zdravotnických zařízení.

Příjem materiálu ke sterilitaci v pracovní dny:

Příjem materiálu na sterilizaci: 8:00 - 11:00
Výdej sterilního materiálu: 7:00 - 7:30, 18:00 - 18:30 hod.

Sterilizace pro externí zákazníky

Je nutno dodat materiál ke sterilizaci nejpozději do 10:00 hod. nebo po domluvě s instrumentářkou na telefonních číslech mobilní telefon: 725 663 557, pevná linka: 585 087 240

Centrální ředění dezinfekčních roztoků pro celou Nemocnici Šternberk .
V naší nemocnici v rámci ekonomických úspor ředíme centrálně pro všechna oddělení veškerou dezinfekci (dezinfekce ploch a nástrojů) dle dezinfekčního řádu nemocnice.Rozvoz dezinfekčních roztoků po nemocnici je zajištěn.

Sterilizace pro naši nemocnici o víkendech :

Centrální sterilizace zajišťuje službu pro nemocnici. 
Kontakt pro bližší informace (např. ceník) je na tel. 585 087 218 - provozní oddělení paní Neplechová nebo přímo na centrální sterilizaci tel. 585 087 135 s. Míčová.