Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

Gynekologicko – porodnické oddělení

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

O oddělení

Výborné porodnické výsledky, klidné příjemné prostředí a citlivý přístup mají ve Šternberku dlouholetou tradici. Každoročně pomůžeme na svět téměř tisícovce dětí z bližších či vzdálenějších míst Olomouckého kraje. Na porodním sále jsou vedeny porody od ukončeného 34. týdne těhotenství, k tlumení bolesti dle možností nabízíme epidurální analgezii, inhalační analgezii a celou řadu alternativních metod. Naprostá většina plánovaných císařských řezů je dle přání rodičky provedena ve spinální anestezii, tj. v místním znecitlivění. Dle přání rodiček umožňujeme přirozené, nemedikované porody s podporou poporodního bondingu. Maminky ze vzdálenějších míst Nízkých Jeseníků naopak z obav z dojezdu z kopců zase preferují programovaný porod - indukci.

Porodnický trakt a oddělení šestinedělí sídlí v jedné společné budově spolu s dětským oddělením. V roce 2014 došlo k celkové rekonstrukci oddělení. Všechny maminky mají nyní na pokojích vlastní sociální zázemí, nadstandardní pokoje jsou klimatizované.

Titul „Baby friendly hospital“ získala šternberská porodnice již v roce 2001 a to jako 19. porodnice ze tehdejších 120 českých porodnic.

Najdete nás i na FACEBOOKU