Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

Pracoviště

Interní oddělení

Interní oddělení vždy bylo a je základním pilířem šternberské nemocnice – zaměřuje se na komplexní diagnostiku a léčbu interních onemocnění v celé šíři vnitřního lékařství, a to zejména v oborech kardiologie, gastroenterologie a hepatologie, diabetologie, metabolismu a hematologie. Převážnou část hospitalizovaných a dispenzarizovaných pacientů představují pacienti s onemocněním kardiovaskulárního a respiračního systému, také dominují pacienti sledovaní na gastroenterologii a diabetologii.

Novodobá historie se datuje od roku 1913 a po více než 100 letech od svého založení se v roce 2022 dočkalo interní oddělení otevření zcela nového, prostorného, maximálně moderního a komfortního pavilonu. Lůžková interní oddělení a některé ambulance se přesunuly do nově vybudovaného pavilonu, který je prostorný a vysoce komfortní. Jeho moderní prostory a nové vybavení odpovídá těm nejmodernějším požadavkům potřebným k poskytování kvalitní a efektivní zdravotnické péče.  Prostorné pokoje hotelového typu s vlastním sociálním zařízením zase pomohou pacientům důstojně a co nejpříjemněji překlenout tíživé období hospitalizace.

Nová budova interního oddělení splňuje provozní, prostorové i hygienické požadavky na péči o pacienty 21. století a zaslouženě získala v roce 2022 prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje.

Současný lůžkový fond sestává celkem z 64 lůžek:

  • 27 na oddělení A muži
  • 27 na oddělení B ženy
  • 10 akutních lůžek na Jednotce intenzivní péče /JIP/

Pro standartní lůžkovou část je vyčleněno 2. a 3. podlaží, kde jsou pacienti ukládáni do prostorných dvoulůžkových pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, televizí a vlastním sociálním zařízením. Součástí každého oddělení je nadstandartní pokoj, který je zpoplatněn a je možné si jej před plánovanou hospitalizací zarezervovat.

JIP interních oborů se nachází ve 4. podlaží a disponuje boxovým systémem, který umožňuje pacientům ve vážném stavu nejen soukromí, ale také přispívá k zajištění vysokého hygienického standardu, který je v péči o tyto pacienty nezbytný.

V přízemí budovy se nachází ambulantní trakt, ve kterém jsou umístěny některé z našich odborných ambulancí: akutní, příjmová a chronická interní, gastroenterologická, kardiologická, angiologická a ambulance hojení chronických ran. Do budovy bývalého interního oddělení byly přemístěny ambulance diabetologická, odběrová, hematologická a nově vzniklá ambulance onkologická.

V rámci nemocnice interní oddělení úzce spolupracuje s dialyzačním oddělením a zejména s neurologickým oddělením – se kterým sdílí společný lůžkový fond.

Naše oddělení svým lůžkovým fondem a širokým spektrem odborných ambulancí poskytuje péči nejen pacientům šternberska, ale i uničovska, litovelska, moravskoberounska a v poslední době i rýmařovska. Uvedená spádová oblast skýtá cca 100 000 obyvatel.

Návaznost na vyšší pracoviště je směřována zejména do FN Olomouc, Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.