Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Interní oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:
52 lůžek

O oddělení:

Komplexní diagnostika a terapie interních onemocnění v celé šíři oboru vnitřního lékařství a to zejména v oborech kardiologie, gastroenterologie a hepatologierevmatologie, diabetologie, endokrinologie a metabolismus, hematologie.

Interní oddělení bylo a je základním pilířem šternberské nemocnice. Novodobá historie se datuje od roku 1913 a současnou podobu získalo oddělení po rekonstrukci v roce 1998.

Lůžkový fond oddělení sestává z 52 lůžek: 21 na oddělení ženy, 23 na oddělení muži a ze dvou nadstandardních pokojů. Interní JIP disponuje 6 akutními lůžky.

Ambulantní trakt zahrnuje tyto odborné ambulance: interní akutní a chronická, kardiologická, angiologická, gastroenterologická, revmatologická,hematologická, diabetologicko metabolická, endokrinologická a ambulance chronického hojení ran.

Interní oddělení úzce spolupracuje v rámci nemocnice zejména s neurologickým oddělením a hemodialyzačním střediskem.

Převážnou část hospitalizovaných a dispenzarizovaných pacientů představují pacienti s onemocněním kardiovaskulárního aparátu. Dále dominují pacienti sledovaní zejména na gastroenterologii a diabetologii.

Naše oddělení svým lůžkovým fondem a širokým spektrem odborných ambulancí poskytuje péči nejen pacientům šternberska ale i uničovska, litovelska, moravskoberounska a v poslední době i rýmařovska. Uvedená spádová oblast skýtá cca 100 000 obyvatel.

Návaznost na vyšší pracoviště je směřována zejména do FN Olomouc, Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.