Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Neurologické oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 12 lůžek standardních 
  • 4 lůžka na JIP

O oddělení:

Neurologické oddělení se zabývá prakticky celou problematikou oboru - zajišťuje diagnostiku a léčbu cévních onemocnění mozku a míchy, extrapyramidových a degenerativních nemocí CNS, zánětlivých i demyelinizačních onemocnění včetně sclerosis multiplex, záchvatových onemocnění, onemocnění periferního nervového systému a vertebrogenních algických syndromů.

Oddělení má 12 standardních lůžek, 4 lůžka na JIP, chronickou a příjmovou (akutní) ambulanci, specializovanou poradnu pro bolesti hlavy  a neurofyziologické laboratoře.

Na jednotce intenzivní péče jsou hospitalizováni pacienti s ohrožením životních funkcí. Převažují pacienti v akutní fázi cévních mozkových příhod, s dekompenzovaným záchvatovým onemocněním a poruchami vědomí.
Laboratoř klinické neurofyziologie je vybavena moderními přístroji k vyšetření EMG, evokovaných potenciálů a EEG.

Laboratorní diagnostika včetně podrobného vyšetření mozkomíšního moku je zajišťována ve spolupráci s Odděleními  laboratorní medicíny Nemocnic Šternberk a Prostějov.

Samozřejmostí je konziliární služba pro všechna oddělení nemocnice.

Úzce spolupracujeme s dalšími odděleními nemocnice Šternberk - především radiologickým, interním a rehabilitačním, dále s Neurologickou, Neurochirurgickou a Radiologickou klinikou FN Olomouc, Medihope Olomouc a zařízeními následné péče - OLÚ neurologicko-geriatrický Moravský Beroun, OLÚ Paseka.