Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

Pracoviště

Chirurgicko-traumatologické oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 45 lůžek

Tradice chirurgické péče ve Nemocnici AGEL Šternberk má více jak 100 letou tradici, neboť nemocnici vystavělo a slavnostně otevřelo město dne 25. ledna 1913. V souladu se společenskými podmínkami se měnila i její organizační struktura. V roce 1992 se chirurgické oddělení v důsledku specializace a potřeb regionu rozdělilo na dva organizačně samostatné celky - traumatologické a chirurgické oddělení. Tím byl umožněn další rozvoj specializace a další odborný růst pracovníků a následně zvýšena úroveň poskytované péče v oblasti traumatologie a ortopedie a v oblasti chirurgie se zaměřením na minimálně invazivní metody - hlavně laparoskopické operativy.

Se změnou majitele nemocnice v r. 2007/ nemocnici převzala společnost AGEL/ byla obě oddělení sloučena do jednoho funkčního celku pod názvem "Chirurgicko-traumatologické oddělení" které navíc zajišťuje péči i ortopedickou, včetně operačních výkonů a provozu ortopedické ambulance. Toto oddělení si udržuje vysokou míru všestrannosti a těsně spolupracuje s jinými obory, které jsou zde zastoupeny odbornými ordinacemi.

Chirurgicko-traumatologické oddělení poskytuje operace varixů moderním způsobem pomocí laserové technologie. Využívá se při operaci laserového vlákna zavedeného do žíly. Laser dovede zatavit žílu zevnitř aniž by poškodil okolí žíly. Jde o moderní přístroj III generace pracujícím s laserovým paprskem vlnové délky 1470nm, který je velmi šetrný a efektní a zajišťuje optimální kosmetický efekt. Tyto operace provádíme bez finanční spoluúčasti pacienta.

Lůžková část má 45 lůžek a je rozdělena na oddělení chirurgické a traumatologické. Chirurgické oddělení je dále členěno na část septickou a aseptickou. Všechny pokoje jsou 2 – 3 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. V současné době oddělení nedisponuje nadstandardními pokoji.