Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Léčebna dlouhodobě nemocných

Informace pro rodinné příslušníky

Návštěvní hodiny

Návštěvní hodiny během dne nejsou omezeny. Vzhledem k provozu oddělení je však lépe navštěvovat nemocné mezi 14:00 – 17:00 hod., v jiný čas po domluvě s personálem. Budova LDN se zamyká v 19:00. Návštěvy dětí na oddělení necháváme na zvážení rodiny.

Lékař

Lékař je na oddělení přítomen od 7:00 do 15:30 hod. v pracovní dny, mimo tuto dobu zajišťuje péči o pacienty sloužící nemocniční lékař. Je vhodné se pravidelně informovat v pracovní dobu na zdravotní stav nemocného (cca 1x za 2 týdny), aby byla možnost případného zajištění další zdravotní a sociální péče podle aktuálního vývoje stavu.

Délka pobytu

Délka pobytu na oddělení se řídí zdravotními potřebami nemocného a je omezena dobou, kdy dojde ke stabilizaci zdravotního stavu nebo další léčebnou péčí již nebude možné docílit podstatného zlepšení zdravotního stavu.

Pro pomoc při řešení obtížných životních situací v sociální oblasti, které se vyskytly v důsledku změny zdravotního stavu či hospitalizace, je pro nemocné a jejich nejbližší k dispozici sociální pracovnice Nemocnice Šternberk.

U pacientů před propuštěním do domácí péče lze domluvit instruktáž fyzioterapeutem rodinných příslušníků.

Vítáme pomoc v podpoře výživy (tekutá výživa s vyváženým obsahem živin jako doplněk stravy – k zakoupení v lékárnách), přispívání na pomůcky pro inkontinenci – jednorázové pleny pro zajištění většího komfortu (standardně poskytovány všem potřebným pacientům bezplatně v omezeném množství).

zpět na úvodní stránku oddělení