Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro rodinné příslušníky

Návštěvní hodiny

Návštěvní hodiny během dne nejsou omezeny. Vzhledem k provozu oddělení je však lépe navštěvovat nemocné mezi 14:00 – 17:00 hod., v jiný čas po domluvě s personálem. Budova LDN se zamyká v 19:00. Návštěvy dětí na oddělení necháváme na zvážení rodiny.

Lékař

Lékař je na oddělení přítomen od 7:00 do 15:30 hod. v pracovní dny, mimo tuto dobu zajišťuje péči o pacienty sloužící nemocniční lékař. Je vhodné se pravidelně informovat v pracovní dobu na zdravotní stav nemocného (cca 1x za 2 týdny), aby byla možnost případného zajištění další zdravotní a sociální péče podle aktuálního vývoje stavu.

Délka pobytu

Délka pobytu na oddělení se řídí zdravotními potřebami nemocného a je omezena dobou, kdy dojde ke stabilizaci zdravotního stavu nebo další léčebnou péčí již nebude možné docílit podstatného zlepšení zdravotního stavu.

Pro pomoc při řešení obtížných životních situací v sociální oblasti, které se vyskytly v důsledku změny zdravotního stavu či hospitalizace, je pro nemocné a jejich nejbližší k dispozici sociální pracovnice Nemocnice Šternberk.

U pacientů před propuštěním do domácí péče lze domluvit instruktáž fyzioterapeutem rodinných příslušníků.

Vítáme pomoc v podpoře výživy (tekutá výživa s vyváženým obsahem živin jako doplněk stravy – k zakoupení v lékárnách), přispívání na pomůcky pro inkontinenci – jednorázové pleny pro zajištění většího komfortu (standardně poskytovány všem potřebným pacientům bezplatně v omezeném množství).

zpět na úvodní stránku oddělení