Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Přítomnost doprovodu u dítěte při hospitalizaci

Spolu s dítětem je možné hospitalizovat i doprovod nemocného dítěte (rodič, prarodič, apod.). O přijetí doprovodu dítěte rozhoduje lékař, který se řídí stavem dítěte, povahou onemocnění a volnou kapacitou lůžek pro doprovázející osoby. Hospitalizace doprovodu na standardním oddělení i JIP je hrazena ze zdravotního pojištění pacienta u dětí do 6 let.

U dětí nad 6 let věku není pobyt doprovodu na dětském oddělení hrazen ze zdravotního pojištění, ale je možné hospitalizovat doprovod dítěte na vlastní náklady (viz ceník služeb a výkonů).

Hospitalizované doprovázející osoby mají možnost výběru stravy ze 4 druhů jídel včetně bezlepkové a vegetariánské varianty. Přednostně jsou přijímány kojící matky, doprovody zdravotně postižených a dlouhodobě či opakovaně nemocných dětí. Doprovod je přijat k hospitalizaci vzhledem k potřebám dítěte, proto se o něj stará v plném rozsahu péče dle pokynů ošetřujícího personálu.

Dítě je nemocné, musí trávit většinu dne na lůžku, potřebuje hlavně klid. Dítě by nemělo běhat po chodbách a navštěvovat jiné nemocné děti na jiných pokojích pro možný přenos infekce. Dítě nesmí zůstat bez dozoru, doprovod musí svůj odchod od dítěte vždy nahlásit sestře.

Doprovod nemocného dítěte nesmí trpět akutním onemocněním. Hospitalizace nemocného dítěte má vždy přednost před hospitalizací doprovodu.

                     

zpět na úvodní stránku oddělení