Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 587 800 111
+420 725 663 504
+420 725 663 554

Individuální tělocvik

Individuální místnosti pro léčebný tělocvik máme čtyři. Pacienti zde cvičí s fyzioterapeutem.

Dle diagnózy se jedná o aktivní či pasivní cvičení, reflexní masáže, měkké techniky a využití dalších technik jako např. Vojtova, Kabatova, Mojžíšové, McKenzie, PNF, ACT a SM systém.               

Vojtův princip

je velmi složitá metoda vhodná pro cvičení novorozenců, kojenců i starších dětí v případech, kdy je nějakým způsobem porušen či zpomalen vývoj dítěte.

Kabatova technika

Proprioceptivní nervosvalová facilitace ( PNF) využívá prvky, které vycházejí z přirozených pohybů člověka. Jde o pohyby dolních, horních končetin a trupu, uspořádaných do jednotlivých vzorců. Svalové skupiny pracují v několika rovinách a jsou využívány k obnovení a zlepšení kvality pohybu.

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda dle Mojžíšové je reflexní metoda, která využívá mobilizace, techniky měkkých tkání, pasivní pohyby, masáže a tepelné procedury. Léčba se zaměřuje na páteř, pánev a svaly celého těla. Součástí této metody je aktivní zapojení pacienta do spolupráce na rozvoj správného svalového korzetu.

Účinnost metody je závislá na kombinaci cviků, které jsou zaměřeny na odstranění potíží vyvolaných funkčními poruchami v oblasti krční, hrudní a bederní páteře. Cviky jsou nenáročné na provedení a fyzickou zátěž, při pravidelném cvičení a respektování zásad při cvičení jsou vysoce účinné.  

Co se skrývá pod pojmem McKenzie metoda?

McKenzie metoda je založená na filosofii aktivního přístupu pacienta k léčbě a edukace. Využívá se na celém světě a je vhodná pro celý pohybový systém tj. jak pro problémy dolní části zad, krku tak i pro klouby končetin.

Therapy Master

Je užitečnou pomůckou pro každodenní práci fyzioterapeuta, kterému umožní pomocí posuvného závěsného zařízení a systému pevných či elastických lan docílit odlehčení končetin nebo dávkovat zátěž na míru každému pacientovi.

ACT – Akrální koaktivační terapie

Podstatou metody je využití motorického učení, tréningu a opakování. Jedním z hlavních principů této metody je vzpěr o kořeny rukou a pat.

SM systém- Spirální stabilizace

SM systém – spirální stabilizace páteře je metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Jde o sestavu cviků dle MUDr. Richarda Smíška, kterou je potřeba denně cvičit.

 

 

 

zpět na úvodní stránku oddělení