Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Vodoléčba

Do zrekonstruovaného oddělení vodoléčby patří bazén (5,5 x 5 m s protiproudem a masážními tryskami na rehabilitační cvičení), 3 velké vířivé vany s možností aplikace podvodní masáže, 2 přísadové vany, 2 vířivé končetinové vany, infrasauna.

Pacient, který má předpis na hydroterapii, je objednán dle rozpisu hydroterapie, která je rozdělena na dny pro ženy (po, stř, pá) a muže (út, čt).

Na hydroterapii je třeba objednat se u sestry v evidenci Rehabilitačního oddělení (tel. 587 800 333).

Pacient si na proceduru vezme svůj ručník, prostěradlo a vhodnou protiskluzovou obuv. Délka aplikace procedur je 15 - 30 minut. Po proceduře je pacientovi aplikován celotělový zábal v délce 15 minut na odpočívárně – lehárně, která je součástí hydroterapie.

Spektrum péče vodoléčby:

Cvičení v bazénu

Pacient se vysprchuje – sprcha se nachází jak v šatně, tak na vodoléčebném sále – a jde do bazénu. Terapeut pacienta doprovází, aby nedošlo k pádu. V rehabilitačním bazénu je protiproud – plavání proti proudu a dvě masážní trysky. Terapeut vysvětlí pacientovi cvičení dle předpisu lékaře a diagnózy. Je zde možnost cvičení s různými pomůckami – balónky, vodní nudle, korky, čínky, kroužky apd. Délka aplikace je 30 minut (stavy po úrazech pohybového aparátu, onemocnění páteře). Hloubka bazénu je 1,35m, bazén je tedy vhodný i pro neplavce.

Koupel přísadová

Koupele tvoří podstatnou část hydroterapie. Můžeme je dělit podle různých hledisek, např. na koupele s léčivými přísadami, koupele bez přísad, na koupele částečné a celkové, atd. Přísadové koupele využívají kromě tepelných a mechanických účinků vody také účinek přísadových látek. Koupele přísadové na našem pracovišti aplikujeme dvě – jodovou a solfatanovou (zlepšení prokrvení, revmatoidní onemocnění). Pacienti mají možnost si vybrat přísadu do celotělové koupele za doplatek. Cena přísad do koupelí se řídí platným ceníkem.

 

HERBASPA – KOSODŘEVINA

Je určena pro přípravu koupele k celkové relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu. Přispívá k uvolnění svalového napětí. Má příznivý regenerační a relaxační účinek na podpůrný, kloubní a pohybový aparát. Obsahuje extrakty z kopřivy, levandule, máty, heřmánku, chmele, vrbové kůry, kosodřevinou silici a sůl z mrtvého moře. Levandule odbourává bolesti hlavy, nespavost, zklidňuje a celkově harmonizuje organismus. Máta povzbuzuje, pročišťuje, osvěžuje.                                                                                                               

zpět na úvodní stránku oddělení