Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Vodoléčba

Do zrekonstruovaného oddělení vodoléčby patří bazén (5,5 x 5 m s protiproudem a masážními tryskami na rehabilitační cvičení), 3 velké vířivé vany s možností aplikace podvodní masáže, 2 přísadové vany, 2 vířivé končetinové vany, infrasauna.

Pacient, který má předpis na hydroterapii, je objednán dle rozpisu hydroterapie, která je rozdělena na dny pro ženy (po, stř, pá) a muže (út, čt).

Na hydroterapii je třeba objednat se u sestry v evidenci Rehabilitačního oddělení (tel. 587 800 333).

Pacient si na proceduru vezme svůj ručník, prostěradlo a vhodnou protiskluzovou obuv. Délka aplikace procedur je 15 - 30 minut. Po proceduře je pacientovi aplikován celotělový zábal v délce 15 minut na odpočívárně – lehárně, která je součástí hydroterapie.

Spektrum péče vodoléčby:

Cvičení v bazénu

Pacient se vysprchuje – sprcha se nachází jak v šatně, tak na vodoléčebném sále – a jde do bazénu. Terapeut pacienta doprovází, aby nedošlo k pádu. V rehabilitačním bazénu je protiproud – plavání proti proudu a dvě masážní trysky. Terapeut vysvětlí pacientovi cvičení dle předpisu lékaře a diagnózy. Je zde možnost cvičení s různými pomůckami – balónky, vodní nudle, korky, čínky, kroužky apd. Délka aplikace je 30 minut (stavy po úrazech pohybového aparátu, onemocnění páteře). Hloubka bazénu je 1,35m, bazén je tedy vhodný i pro neplavce.

Koupel přísadová

Koupele tvoří podstatnou část hydroterapie. Můžeme je dělit podle různých hledisek, např. na koupele s léčivými přísadami, koupele bez přísad, na koupele částečné a celkové, atd. Přísadové koupele využívají kromě tepelných a mechanických účinků vody také účinek přísadových látek. Koupele přísadové na našem pracovišti aplikujeme dvě – jodovou a solfatanovou (zlepšení prokrvení, revmatoidní onemocnění). Pacienti mají možnost si vybrat přísadu do celotělové koupele za doplatek. Cena přísad do koupelí se řídí platným ceníkem.

Vířivá vana

Vodoléčba je typ masáže založené na terapeutickém využití teplé vody. Vodoléčba pomáhá uvolnit svaly, zvyšuje krevní oběh a uvolňuje svalové bolesti a celkové napětí. Vířivá vana má boční trysky a spodní rošt. Sílu trysek nastavujeme dle tolerance pacienta.
Dle ordinace a doporučení lékaře si pacient může vybrat z přísad do celotělové vany – za doplatek. 

HERBASPA – KOSODŘEVINA

Je určena pro přípravu koupele k celkové relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu. Přispívá k uvolnění svalového napětí. Má příznivý regenerační a relaxační účinek na podpůrný, kloubní a pohybový aparát. Obsahuje extrakty z kopřivy, levandule, máty, heřmánku, chmele, vrbové kůry, kosodřevinou silici a sůl z mrtvého moře. Levandule odbourává bolesti hlavy, nespavost, zklidňuje a celkově harmonizuje organismus. Máta povzbuzuje, pročišťuje, osvěžuje.

Podvodní masáž

Masáž je prováděna ve speciální vaně, kdy je na tělo působeno paprskem vody, jenž vychází z terapeutem ovládané trysky.

Vířivé končetinové koupele

Končetinové koupele mohou být aplikovány na pravou či levou horní nebo dolní končetinu.

Reflexní masáž

Reflexní masáž je speciální druh masážní techniky, ovlivňující zejména reflexní změny. Základní jsou 4 sestavy masážních hmatů –šíjová, hrudní, zádová a pánevní.

zpět na úvodní stránku oddělení