Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Infrasauna

INFRASAUNA (INFRAKABINA) je dřevěná kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Ideální je navštívit infrakabinu před  sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí.

INFRASAUNA je vhodná i pro osoby s vysokým krevním tlakem a kardiaky. V infrasauně se využívá účinků infračerveného záření, které proniká cca 4 cm do kůže, kterou zahřívá a dochází tak k prohřátí svalů. Teplota v infrasauně bývá okolo 50 °C. Infrasauna pomáhá při léčbě hojení poraněné kůže.

Pobyt v infrakabině je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání nejen povrchu těla, ale proniká až do hloubky tkáně a tak se prohřívají všechny části těla rychleji než při běžném saunování. Doba pobytu v infrakabině se běžně doporučuje přibližně 15–40 min při teplotách 50–60 °C.

K vyššímu pocení, než je v infrakabině teplotně nastaveno (cca 50–60 °C) nedochází. Jen v případě, že jste v bezprostřední blízkosti infrazářiče s určitou částí těla. Díky vysokému stupni na infrazářiči začne organismus z daného místa na těle vylučovat více potu.

VŠEOBECNĚ ZNÁMÉ TERAPEUTICKÉ ÚČINKY

 1. Zvyšuje rozpínavost tkáně.
 2. Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
 3. Snižuje svalové napětí.
 4. Mírní bolesti.
 5. Stimuluje krevní oběh.
 6. Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
 7. Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
 8. Součást přípravy sportovců před i po zátěži. (testováno na OH v Atlantě)
 9. Účinná relaxace a regenerace organismu.

ZPŮSOB UŽITÍ

 1. 2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 min. Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Ideální je kombinace s vodní masáží.
 2. Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí sauny v lehkém oblečení při teplotě do 60°C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.

Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty.

VYUŽITÍ

Systém byl zpočátku využíván výhradně v oblasti medicíny. V současné době jsou infrakabiny používány širokou veřejností. Uplatnění nacházejí ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, hotelích a domácnostech po celém světě. Systém odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.

ZPŮSOB UŽITÍ

1-2x týdně:

Potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 minut. Potivost je až 2x vyšší než u klasické sauny. Voda pomáhá infračervenému tepelnému systému při působení. Pijte proto před, při i po sauně. Používejte vodu nejlepší kvality a v dostatečné míře. Koupel nebo příjemná sprcha před prohříváním podpoří větší výdej potu.

Používejte 2-3 ručníky:

 • jeden si rozložte pod sebe na sezení
 • druhý položte na zem pod sebe k odchytávání Vámi vypoceného potu
 • třetím ručníkem můžete stírat další pot

potící kúru ukončete osprchováním nebo okoupáním vlažnou vodou. Ideální je kombinace s vodní nebo klasickou masáží.

Kontraindikace:

krvácivé stavy, hypertyreóza, těžká hypertenze, psychózy, epilepsie, kachexie

Denní použití:

 • Prevence organismu
 • Příprava ke sportovní činnosti
 • Příprava před léčebnou kůrou
 • Příprava před klasickou masáží

Délka 5-15 minut – ihned po zapnutí sauny i v lehkém oblečení při teplotě do 60 stupňů Celsia. Léčebné účinky lze využít i při otevřených dveřích. Je samozřejmé, že při nižší teplotě se nebude potit, Ale to není na závadu.

Kód výkonu: 

Délka aplikace: 

 • 15 minut
zpět na úvodní stránku oddělení